Balon Kapak mutfak dolabı modelleri

MEBRAN & BALON KAPAK nedir,
Balon kapak teknik adıyla, mebran kapak olarak, ta bilinen kapak sistemleri günümüzün renk, model, estetik ve kalite olarak biz imalatçıların Siz değerli müşterilere tavsiye ettiği ürünlerin başında gelmektedir.

Balon&mebran kapak sistemleri kalitesi, estetiği ve zengin parlak, mat renk seçenekleriyle tercihen kullanım alanları mutfak dolapları, banyo dolapları vestiyerler&portmantolar, genç odaları,yatak odaları,salon takımları, şifonyerler, duvar üniteleri,karşılama bankoları, gardolap, yüklükler, giyim odalarıdır.

Balon&mebran kapak sistemleri kaliteli olmasının ana nedeninin başında ham malzemesinin mdf olmasıdır.

Mdf malzemesi ceviz, fındıkkabuğun öğütülmüş ve preslenmiş işleminden elde edilen malzeme olmasından dolayı uzun yıllar problemsiz kullanılmaktadır.

Ham mdf malzemesin üzerine lake boya çalışmasında uygulana bilmektedir.

Balon&mebran kapak çalışması ise mdf üzerine belirtilen ebat ölçülerinde fabrikalarda üzerine pvc uygulaması ile elde edilen kapak sistemidir.

Balon&mebran kapak sistemleri dört bir tarafı vakumlu olarak preslenir.

Yapıştırıcısı yani tutkalı kaliteli ise ve pres ısısı uygunsa pres, den sonra elde edilen balon&mebran kapak gönül rahatlığı ile kullanıla bilinir.

Balon&mebran kapak sistemlerinin temizliği, de diğer kapak sistemlerine göre daha pratiktir.

Balon&mebran kapak sistemleri 18mm ham mdf malzemesinden imalat edildiğinden normal tas menteşe sistemi ile monte edilebilinir.

Balon&mebran kapak sistemi eğer mutfak dolabında kullanılacak ise dikkat edilecek hususlar sırası ile öncelikle mutfak dolabının gövdesinin ölçüleri mutfağa uygun olması ve
kullanımı rahat olmasıdır.